دانلود فایل با عنوان(بررسی علل ترس از مرگ و دلبستگی به دنیا)

بررسی علل ترس از مرگ و دلبستگی به دنیا|30013231|jx|بررسی علل ترس از مرگ و دلبستگی به دنیا
محقق گرامی فایل مورد نظر در مورد بررسی علل ترس از مرگ و دلبستگی به دنیا آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.مقدمهترس از مرگ و نگرانی از مرگ مخصوص انسان است. حیوانات درباره مرگ فکر نمی‌کنند آنچه در حیوانات وجود دارد غریزه فرار از خطر و میل به حفظ حیات حاضر است. به عبارتی در انسان آرزوی خلود و جاویدان ماندن وجود دارد و این آرزو مخصوص انسان است و «نگرانی از مرگ» زاییده میل به خلود است و از آنجا که در نظامات طبیعت هیچ میلی گزاف و بیهوده نیست، می‌توان این میل را دلیلی بر بقا بشر پس از مرگ دانست.

چرا و حتی نام آن برای گروهی دردناک استنداشتن ایمان به زندگی پس از مرگعمده‌ترین دلیل ترس از مرگ این است که عده‌ای به زندگی پس از مرگ ایمان ندارند و یا اگر دارند این ایمان بصورت باور عمیق در نیامده و بر افکار و عواطف آنها حاکم نشده است. وحشت انسان از فنا و نیستی طبیعی است. انسان حتی از تاریکی شب می‌ترسد چرا که ظلمت ، نیستی نور است و گاه از مرگ می‌ترسد چرا که آنهم در مسیر فنا قرار گرفته است.اما اگر انسان با تمام وجودش باور کند که دنیا زندان مومن است و بهشت کافر و این جسم خاکی قفسی است برای مرغ روح او که وقتی این قفس شکست آزاد می‌شود و به هوای کوی دوست پرواز می‌کند و اگر باور کند که مرغ باغ ملکوت است و از عالم خاک نیست و تنها دو سه روزی قفسی ساخته‌اند از بدنش ، هرگز از مرگ وحشت نمی‌کند.

لذا در حدیث عاشورا می‌خوانیم هر قدر حلقه محاصره دشمن تنگتر و فشار دشمن بر حضرت سیدالشهدا و یارانش بیشتر می‌شد چهره‌های آنها برافروخته‌تر و شکوفاتر می‌شد و وقتی از آنها سوال می‌شد چرا؟ می‌گفتند : برای اینکه ساعاتی دیگر شربت شهادت را خواهیم نوشید .

دلبستگی به دنیاعلت دیگر برای ترس از مرگ دلبستگی بیش از حد به دنیاست چرا که مرگ میان او و محبوبش جدائی می‌افکند و دل کندن از آن همه امکاناتی که برای زندگی مرفه و عیش و نوش ساخته برای او طاقت فرساست.کم کاری برای آخرتعامل دیگر برای ترس از مرگ خالی بودن ستون حسنات و پر بودن ستون سیئات نامه اعمال است. در حدیثی می‌خوانیم که فردی خدمت رسول خدا صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم آمد و عرض کرد یا رسول اله من چرا مرگ را دوست ندارم؟ حضرت فرمود : آیا ثروتی داری؟ عرض کرد: آری. فرمود : چیزی از آنرا پیش از خود فرستاده‌ای؟ عرض کرد : نه. حضرت فرمود : به همین دلیل است که مرگ را دوست نداری چون نامه اعمالت خالی از حسنات است.

با توضیحی که درباره عوامل نگران کننده از مرگ داده شد روشن گردید که مرگ برای یک انسان مومن که تمام زندگانیش را در راه اطاعت از خداوند متعال صرف نموده و کارنامه عملش پر از اعمال صالح و نیک است هیچ جای نگرانی ندارد و مرگ برای چنین کسی از عسل هم شیرین‌تر خواهد بود.دو كس از مرگ مى‏ترسند، آن كس كه آن را به معنى نيستى و فناى مطلق تفسير مى‏كند، و آن كس كه پرونده‏اش سياه و تاريك است!آنها كه نه جزء اين دسته‏اند و نه آن، چرا از مرگ در راه هدفهاى پاك وحشت كنند مگر چيزى از دست مى‏دهند؟داستان «آب حيات» با آب و تاب فراوان در همه جا مشهور است.مطالب دیگر:
📂تحقیق بررسي فرايندهاي شيرين سازي گازهاي طبيعي📂تحقیق بررسی محيط كار فلش📂بررسی مشارکت علمی کتابداران ایرانی در سطح بین‌المللی📂بانک بیش از 2 میلیون ایمیل فعال ایرانی📂مجموعه پرسش و پاسخ های استخدامی رشته برق📂برنامه محاسبه صورت وضعیت نویسی📂پاورپوینت موتورهای جستجوگر اینترنت📂پاور پوینت آموزش اتوکد2002 به همراه فایل pdf📂تحقیق بودجه و پروژه های عمرانی📂چگونه توانستم تعداد دانش آموزان ضعیف کلاس های اول دبیـرستـان جهان آرا را در درس مطالعــات اجتمـاعـی📂تحقیق جامع و کامل با عنوان استراتژیهای بازاریابی در مرحله افول بازار📂پاورپوینت کسب و کار الکترونیک و تجارت الکترونیک📂پاورپوینت اصول کامپیوتر2📂پاورپوینت پیرامون اینترنت (زبان انگلیسی)📂پاورپوینت فروشگاه اینترنتی📂پاورپوینت آشنایی با روش اتصال سنسورهای پرکاربرد به plc📂بانک شماره ساختمان های در حال ساخت کشور📂استانداردهای IPS-E-TP-270📂استاندارد ساپورت در لوله کشی صنعتی📂مکانیک شکست در تحلیل شکستگی📂10000 ایمیل کاربران gmail قسمت اول📂حل تمرینات سری پنجم تا نهم کنترل فازی (با استفاده از Matlab)📂كتاب الكترونيكي در مورد PCR و Real-Time PCR📂مقاله علمی پژوهشی کاربردهای فناوری نانو در کشاورزی دقیق برای مقابله با تهدیدات نوپدید📂مقاله علمی پژوهشی تاثير فناوري اطلاعات و ارتباطات در برنامه درسي