دانلود فایل با عنوان(بررسی ژنتیک جمعیت و سیرتحولی و مبانی آن)

بررسی ژنتیک جمعیت و سیرتحولی و مبانی آن|30013235|jx|بررسی ژنتیک جمعیت و سیرتحولی و مبانی آن
محقق گرامی فایل مورد نظر در مورد بررسی ژنتیک جمعیت و سیرتحولی و مبانی آن آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

مقدمه

جمعیت از نظر ژنتیکی عبارت است از گروهی از موجودات یک گونه که با یکدیگر آمیزش پیدا می‌کنند. گروهی محدود از جمعیت که با هم ، آمیزش دارند، ژنتیک مندلی هم گفته می‌شوند. ژنتیک جمعیت ، شاخه‌ای از علم ژنتیک است که رفتار ، خصوصیات ، فراوانی و عمل متقابل ژنها را در یک جمعیت مندلی که دارای ذخایر ژنی مشترک هستند، بطور ریاضی بر اساس قانون تعادل هاردی _ وینبرگ ، مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌دهد.

سیر تحولی

اختلاف نظر بین صاحبنظران در مورد نقش ژنتیک در تکامل موجودات با پیدایش علم سنتتیک جدیدی به نام ژنتیک جمعیت (Population genetics) در دهه 1920 از بین رفت و متعاقبا دانشمندان مختلف از جمله هاردی ، ریاضیدان انگلیسی و وینبرگ در سال 1908 مطالعه نحوه رفتار ژنها و تغییرات فراوانی آنها در جمعیت و نقش آنها در تکامل موجودات زنده را دنبال و مهمترین قانون مرتبط با ژنتیک جمعیت را زیر عنوان قانون هاردی _ وینبرگ در اوایل این قرن پیشنهاد کردند. بطوری که به کمک این قانون می‌توان بسیاری از جنبه‌های مختلف ژنتیک جمعیت را مورد بحث قرار دارد.

ژن و سرنوشت آن

سرنوشت یک جفت ژن در یک جمعیت به چه صورت است؟ قدرت تولید مثل یک موجود که دارای ژن بخصوصی است، بستگی به فراوانی آن ژن در جمعیت ، و عواملی دیگری از جمله رابطه بین آن جمعیت و محیط دارد. بنابراین هر چند افراد حامل ژن می‌باشند، ولی سرنوشت این افراد و ژنی را که حمل می‌کنند، بستگی به جمعیت و عوامل موثر در آن دارد. جمعیت چه هاپلوئید و چه دیپلوئید و ... باشد، دارای دو صفت ویژه است: فراوانی ژنی و حوضچه ژنتیکی.مطالب دیگر:
📚پاورپوینت اصول اجرایی در طراحی اقلیمی (معتدل ومرطوب)📚پاورپوینت طراحی معماری 5 مجتمع مسکونی(بررسی نمونه ها)📚پاورپوینت فضای ویلا📚پاورپوینت طرح معماری5(مسکونی)📚پاورپوینت طرح مرمت عمارت نجف خان بهبهان📚پاورپوینت عایق رطوبتی📚پاورپوینت عایق صوتی و حرارتی📚پاورپوینت نکاتی پیرامون اصول اجرایی ساختمان📚پاورپوینت عناصر چهارگانه طبیعت در معماری ( آب ، خاک ، هوا ، آتش )📚پاورپوینت عنکبوت ومعماری📚پاورپوینت غلطک ها📚پاورپوینت فرآیند طراحی و خلاقیت📚پاورپوینت تعریف فرم📚پاورپوینت فرم 📚پاورپوینت سبک معماری مینیمالیسم📚پاورپوینت تحلیل خانه ی درون تهی و خانه داگلاس (ریچارد میر)📚پاورپوینت اقلیم اصفهان📚پاورپوینت تحلیل خانه راچوفسکی📚پاورپوینت بازار شهر سنندج📚پاورپوینت آرگونومی📚پاورپوینت آشنایی با انواع گسل📚پاورپوینت سیستم قاب سبک فولادی(LSF)📚معماری موزه لباس ایرانی📚پاورپوینت آنالیز سایت میدان فردوسی تا میدان جانباز📚پاورپوینت تاسیسات مکانیکی ساختمان(گرمایش و سرمایش)